Terapia Bólu Kręgosłupa

Gimnastyka Zdrowego Kręgosłupa

01

Szkoła zdrowego kręgosłupa

Prowadzimy działania profilaktyczne i rehabilitacyjne w zakresie schorzeń kręgosłupa. Terapia bólu kręgosłupa obejmuje: terapie ruchem, terapie manualną jak i edukacje zdrowotną. Jest możliwość skorzystania z basenu, hydromasażu, bieżni jak i zabiegów Spa. Program przywracania do zdrowia poprzedzony jest konsultacja z terapeutą.

Gimnastyka ”Zdrowy kręgosłup” 4 x 45 min / 50 zł

Zajęcia grupowe (informacje na temat terminu zajęć można uzyskać w recepcji). Program ćwiczeń uaktywniających  i wzmacniających przede wszystkim mięśnie głębokie odpowiedzialne za stabilizacje kręgosłupa jak i ćwiczeń rozciągających. Celem gimnastyki jest wykształcenie nawyku prawidłowej postawy ciała podczas ruchu, siedzenia, stania czy wykonywania codziennych czynności.

Indywidualna gimnastyka terapeutyczna 30 – 50 min / 50 – 70 zł

Terapia ruchem dostosowana do indywidualnych schorzeń kręgosłupa oraz kształcenie prawidłowego siedzenia, stania, chodzenia. Możliwość wykupienia karnetu

Spiralna Stabilizacja Mięśniowa wg dr Smiska 50 min / 95 zł,  x 3 / 275

Podstawą tej nowatorskiej metody są  ćwiczenia wykonywane przy pomocy specjalnych ekspanderów. Dają one pacjentom możliwość aktywnej pracy w celu zniesienia dolegliwości bólowych kręgosłupa, stanów przeciążeniowych oraz zahamowania, bądź spowolnienia procesów degeneracyjnych. Uzupełnieniem tej metody jest miękka terapia manualna  przeprowadzana na aparacie mięśniowo-więzadłowym, dzięki której uzyskujemy relaksację napiętych mięśni, bądź całych grup mięśniowych. Zajęcia indywidualne.

 

Trening mięśni dna miednicy 30 – 50 min / 60 – 80 zł

Profilaktyczno – terapeutyczny program wzmacniania mięśni dna miednicy, które w ścisłej współpracy z mięśniami głębokimi bioder, brzucha i grzbietu dają naszemu ciału stabilizację i ochronę. Subtelny terapeutyczny ruch nie obciążający stawów ani układu krążenia, dający lepszą sprawność ruchową, mniej bólu krzyża czy bioder, niwelujący wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zajęcia indywidualne.

Leczniczy masaż kręgosłupa     ok. 45 min / 75 zł,   x 3 / 200 zł

Masaż intensywny z zastosowaniem manualnych technik terapeutycznych szczególnie w miejscach objętych schorzeniem kręgosłupa czy odpowiedzialnych za ból.

Terapia manualna 50 min /100 zł,   x 3 / 270 zł

Terapia bólu kręgosłupa wykorzystująca bezpieczne i efektywne techniki manualne: palpacja, mobilizacja, manipulacja, ruchy bierne, rozciąganie. Zabieg przyczynia się do zwiększenia sprawności ruchowej z równoczesnym ograniczeniem leczenia farmakologicznego.

Hydromasaż 20 min / 25 zł

 Jest to forma wodolecznictwa, rodzaj masażu wykonywanego za pomocą wody pod ciśnieniem i specjalnych dysz umieszczonych w wannie 

02

System spieralnej stabilizacji mięśniowej

System SSM to kompleksowy system łączący w sobie elementy tradycyjnej kinezyterapii z wykorzystaniem ekspanderów oraz miękkiej terapii manualnej.To nowatorska metoda pracy z aparatem ruchu w celu przywrócenia równowagi a aparacie mięśniowo-więzadłowym i poprawy postawy ciała.
Podstawą kinezyterapii w tej metodzie są ćwiczenia wykonywane przy pomocy specjalnych ekspanderów. Dają one pacjentom możliwość aktywnej pracy w celu zniesienia dolegliwości bólowych i stanów przeciążeniowych. Głównym założeniem jest uaktywnienie spiralnych łańcuchów mięśniowych, dzięki którym uzyskujemy trakcję w obrębie całego kręgosłupa a co za tym idzie możliwość terapii, regeneracji i profilaktyki przy prawidłowym ustawieniu kręgosłupa w pozycji odciążenia. Spiralne łańcuchy mięśniowe powstają przez celowe napięcie mięśni obręczy barkowej, które wywołują zstępujące spiralne napięcie innych grup mięśniowych (mięśnie skośne brzucha, pośladkowe itd., aż do mięśni w obrębie stopy).
Uzupełnieniem tej metody jest miękka terapia manualna, dzięki której uzyskujemy relaksację napiętych grup mięśniowych.
Celem części aktywnej i pasywnej metody SSM jest odciążenie stawów kręgosłupa i regeneracja krążków międzykręgowych. Dzięki przywróceniu prawidłowego napięcia mięśniowego uzyskujemy odpowiednią stabilizację kręgosłupa w ruchu oraz jego centralizację (przywrócenie prawidłowego ustawienia stawów międzykręgowych oraz fizjologicznych krzywizn)

Twórcą tej terapii jest wybitny specjalista w dziedzinie ortopedii i rehabilitacji dr R. Smisek z Pragi. Jego metoda usprawniania rehabilitacyjnego znajduje zastosowanie nie tylko w Czechach ale również w krajach Europy Zachodniej. W Niemczech terapia w Systemie SSM została uznana przez większość „kas chorych”, pokrywających koszty leczenia i profilaktyki pacjentów.

Podczas ćwiczeń w zakresie Systemu SSM uzyskujemy:
trakcję, odciążenie kręgosłupa,
wzmocnienie osłabionych grup mięśniowych,
rozciągnięcie przykurczonych grup mięśniowych,
relaksację grup mięśniowych o wzmożonym napięciu,
przywrócenie równowagi w aparacie mięśniowo – szkieletowym,
poprawę postawy ciała,
poprawę koordynacji mięśniowej
Terapię tę stosujemy u pacjentów z:
• dolegliwościami  bólowymi kręgosłupa ( w stanach ostrych i przewlekłych),
• rwami kulszowymi i ramiennymi,
– lumbago
-cervico-brachialgią
– skoliozą
tzw.: „wypadnięciem dysku”,
• zwyrodnieniami stawów  międzykręgowych  i stawów obwodowych,
• u sportowców w ramach regeneracji przeciążeń w aparacie mięśniowo-więzadłowym.