Terapia Bólu Kręgosłupa

Gimnastyka Zdrowego Kręgosłupa

01

Szkoła zdrowego kręgosłupa

Prowadzimy działania profilaktyczne i rehabilitacyjne w zakresie schorzeń kręgosłupa. Terapia bólu kręgosłupa obejmuje: terapie ruchem, terapie manualną jak i edukacje zdrowotną. Jest możliwość skorzystania z basenu, hydromasażu, bieżni jak i zabiegów Spa. Program przywracania do zdrowia poprzedzony jest konsultacja z terapeutą.

Gimnastyka ”Zdrowy kręgosłup” 4 x 45 min / 50 zł
Zajęcia grupowe (informacje na temat terminu zajęć można uzyskać w recepcji). Program ćwiczeń uaktywniających i wzmacniających przede wszystkim mięśnie głębokie odpowiedzialne za stabilizacje kręgosłupa jak i ćwiczeń rozciągających. Celem gimnastyki jest wykształcenie nawyku prawidłowej postawy ciała podczas ruchu, siedzenia, stania czy wykonywania codziennych czynności.

Indywidualna gimnastyka terapeutyczna 30 – 50 min / 50 – 70 zł
Terapia ruchem dostosowana do indywidualnych schorzeń kręgosłupa oraz kształcenie prawidłowego siedzenia, stania, chodzenia. Możliwość wykupienia karnetu

Spiralna Stabilizacja Mięśniowa wg dr Smiska 50 min / 85 zł, x 5 / 380zł
Podstawą tej nowatorskiej metody są  ćwiczenia wykonywane przy pomocy specjalnych ekspanderów. Dają one pacjentom możliwość aktywnej pracy w celu zniesienia dolegliwości bólowych kręgosłupa, stanów przeciążeniowych oraz zahamowania bądź spowolnienia procesów degeneracyjnych. Uzupełnieniem tej metody jest miękka terapia manualna ,dzięki której uzyskujemy relaksację napiętych mięśni bądź całych grup mięśniowych. Zajęcia indywidualne.

Trening mięśni dna miednicy 30 – 50 min / 60 – 80 zł
Profilaktyczno – terapeutyczny program wzmacniania mięśni dna miednicy, które w ścisłej współpracy z mięśniami głębokimi bioder, brzucha i grzbietu dają naszemu ciału stabilizację i ochronę. Subtelny terapeutyczny ruch nie obciążający stawów ani układu krążenia, dający lepszą sprawność ruchową, mniej bólu krzyża czy bioder, niwelujący wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zajęcia indywidualne.

Leczniczy masaż kręgosłupa ok. 45 min / 75 zł, x 3 / 200 zł
Masaż intensywny z zastosowaniem manualnych technik terapeutycznych szczególnie w miejscach objętych schorzeniem kręgosłupa czy odpowiedzialnych za ból.

Terapia manualna 50 min /100 zł, x 3 / 270 zł
Terapia bólu kręgosłupa wykorzystująca bezpieczne i efektywne techniki manualne: palpacja, mobilizacja, manipulacja, ruchy bierne, rozciąganie. Zabieg przyczynia się do zwiększenia sprawności ruchowej z równoczesnym ograniczeniem leczenia farmakologicznego.

Hydromasaż 20 min / 25 zł
Jest to forma wodolecznictwa, rodzaj masażu wykonywanego za pomocą wody pod ciśnieniem i specjalnych dysz umieszczonych wannie

02

System spieralnej stabilizacji mięśniowej

System SSM to kompleksowy system łączący w sobie elementy tradycyjnej kinezyterapii z wykorzystaniem ekspanderów oraz miękkiej terapii manualnej.To nowatorska metoda pracy z aparatem ruchu w celu przywrócenia równowagi a aparacie mięśniowo-więzadłowym i poprawy postawy ciała.
Podstawą kinezyterapii w tej metodzie są ćwiczenia wykonywane przy pomocy specjalnych ekspanderów. Dają one pacjentom możliwość aktywnej pracy w celu zniesienia dolegliwości bólowych i stanów przeciążeniowych. Głównym założeniem jest uaktywnienie spiralnych łańcuchów mięśniowych, dzięki którym uzyskujemy trakcję w obrębie całego kręgosłupa a co za tym idzie możliwość terapii, regeneracji i profilaktyki przy prawidłowym ustawieniu kręgosłupa w pozycji odciążenia. Spiralne łańcuchy mięśniowe powstają przez celowe napięcie mięśni obręczy barkowej, które wywołują zstępujące spiralne napięcie innych grup mięśniowych (mięśnie skośne brzucha, pośladkowe itd., aż do mięśni w obrębie stopy).
Uzupełnieniem tej metody jest miękka terapia manualna, dzięki której uzyskujemy relaksację napiętych grup mięśniowych.
Celem części aktywnej i pasywnej metody SSM jest odciążenie stawów kręgosłupa i regeneracja krążków międzykręgowych. Dzięki przywróceniu prawidłowego napięcia mięśniowego uzyskujemy odpowiednią stabilizację kręgosłupa w ruchu oraz jego centralizację (przywrócenie prawidłowego ustawienia stawów międzykręgowych oraz fizjologicznych krzywizn)

Twórcą tej terapii jest wybitny specjalista w dziedzinie ortopedii i rehabilitacji dr R. Smisek z Pragi. Jego metoda usprawniania rehabilitacyjnego znajduje zastosowanie nie tylko w Czechach ale również w krajach Europy Zachodniej. W Niemczech terapia w Systemie SSM została uznana przez większość „kas chorych”, pokrywających koszty leczenia i profilaktyki pacjentów.

Podczas ćwiczeń w zakresie Systemu SSM uzyskujemy:
trakcję, odciążenie kręgosłupa,
wzmocnienie osłabionych grup mięśniowych,
rozciągnięcie przykurczonych grup mięśniowych,
relaksację grup mięśniowych o wzmożonym napięciu,
przywrócenie równowagi w aparacie mięśniowo – szkieletowym,
poprawę postawy ciała,
poprawę koordynacji mięśniowej
Terapię tę stosujemy u pacjentów z:
• dolegliwościami  bólowymi kręgosłupa ( w stanach ostrych i przewlekłych),
• rwami kulszowymi i ramiennymi,
– lumbago
-cervico-brachialgią
– skoliozą
tzw.: „wypadnięciem dysku”,
• zwyrodnieniami stawów  międzykręgowych  i stawów obwodowych,
• u sportowców w ramach regeneracji przeciążeń w aparacie mięśniowo-więzadłowym.

Close Menu